Beyaz Saray: Suriye'den çekilmekte kararlıyız

Sabah - Dünya (//)


 

Beyaz Saray: Suriye den çekilmekte kararlıyız Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un "ABD Başkanı Donald Trump'ı, Suriye'de kalması gerektiği konusunda ikna ettik" sözlerinin ardından Beyaz Saray'dan açıklama geldi.

Haberin Devamı >>>

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macronun "ABD Başkanı Donald Trumpı, Suriye'de kalması gerektiği konusunda ikna ettik" sözlerinin ardından Beyaz Saraydan açıklama geldi.
Dünya Haberleri Giriş Tarihi: 16.4.2018
Güncelleme Tarihi: 16.4.2018
Başkan Donald Trumpın, Suriye'deki Amerikan askerlerini evlerine döndürme kararlılığında olduğunu belirten Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, "ABD'nin Suriye'deki misyonu değişmedi. Başkan Trump, ABD kuvvetlerinin olabilen en kısa sürede eve dönmelerini istediği konusunda çok açık konuştu" dedi.
Sanders, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macronun bazı Fransız televizyon kanallar ve radyolarında yayınlanan söylemlerinden sonra yaptığı yazılı açıklamada, "Suriye'de bulunmamızın nedeni IŞİD ile mücadeledir. IŞİD'i tamamen ezmek ve geri dönüşünü engelleyecek koşulları yaratmakta kararlıyız. Ayrıca, bölgesel müttefiklerimizin ve ortaklarımızın bölgeyi güvence altına almak için hem askeri hem de finansal olarak daha fazla sorumluluk almalarını bekliyoruz" dedi.
Diriliş Ertuğrul 114. yeni son bölümde flaş gelişme! Yeni bölümde başlıyor
BİZE ULAŞIN https://isbh.tmgrup.com.tr/sbh/v5/i/logo-127x57.png