IKBY Başbakanı Barzani Papa Franciscus ile görüştü

Sabah - Dünya (//)


 

IKBY Başbakanı Barzani Papa Franciscus ile görüştü Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani'nin, Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus ile Vatikan'daki Apostolik Sarayı'nda bir araya geldiği bildirildi.

Haberin Devamı >>>

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani'nin, Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus ile Vatikan'daki Apostolik Sarayı'nda bir araya geldiği bildirildi.
Giriş Tarihi: 13.1.2018 00:11
Güncelleme Tarihi: 13.1.2018 00:12
Barzani'nin ofisinden yapılan yazılı açıklamada, ikilinin basına kapalı görüşmede, "Irak'taki Hristiyanların durumu, terör olayları nedeniyle evlerinden olan iç göçmenlerin dönmesi konusu, Erbil ve Bağdat arasındaki sorunları" ele aldıkları belirtildi.
Açıklamada Papa Franciscus'un, Barzani'ye terör örgütü DEAŞ'ın saldırıları nedeniyle evlerini terk eden tüm iç göçmenler ve özellikle Hristiyanlara kapılarını açtıkları için teşekkür ettiği kaydedildi.
IKBY'deki "birlikte yaşam" konusuna değinen Papa'nın, tüm sorunların diyalog, barış ve karşılıklı anlayış içerisinde çözülmesini temenni ettiği aktarıldı.
Açıklamada ayrıca, Başbakan Barzani'nin Papa'dan, Erbil ve Bağdat arasındaki sorunların çözümünde rol oynaması talebinde bulunduğu ifade edildi.
Veri Politikası İş İlanları Resmi Tatiller İstanbul Ramazan İmsakiyesi İftar Saatleri Referandum Sonuçları AÖF Sınav Sonuçları Akıllı Çay Bardağı E-Okul Milli Piyango Altın Fiyatları Oyun Oyna Haberler Sayısal Loto Sonuçları Elektrik Kesintisi Son Dakika Namaz Vakitleri