16 Şubat 2017 Perşembe

Türkler erkekleri yabancı dizileri eşinden gizli izliyor

Netflix, Türkiye’deki kullanıcıları arasında yaptığı araştırmada izleme alışkanlıklarını masaya yatırdı; ilginç sonuçlar çıktı!

Bir süredir ülkemizde hizmet vermekte olan film ve dizi izleme platformu Netflix, Türkiye'de ilk defa gerçekleştirdiği kaçamak araştırmasının, sonuçlarını yayınladı.

İlk defa 2013 yılında Amerika’daki Netflix kullanıcıları arasında tespit edilen ve bir diziyi birlikte izlemeye karar veren çiftlerin, çeşitli nedenlerle kendilerini tutamayıp dizinin sonraki bölümlerini eşinden gizlice izlemeye devam etmesi alışkanlığı dünya genelinde yayılmaya devam ediyor.

Sonuçları dört yıldır düzenli olarak paylaşılan, bu yıl ise ilk defa Türkiye’deki kullanıcıların da dahil olduğu araştırma, Türkiye’de de “Netflix’te eşini aldatan”, yani diziyi birlikte izlemek için verdiği sözü tutamayan pek çok çift olduğunu gösteriyor.

Netflix izleyicilerinin yüzde 41’i eşine verdiği sözü tutamayıp sevdikleri diziyi tek başına izlemeye devam ettiğini söylüyor. Bu şekilde eşini aldattığını kabul edenlerin yüzde 81’i bunu tek seferle bırakmadığını da itiraf ediyor.

Daha da enteresan olan katılımcıların yüzde 27’si Netflix’te dizi bölümlerini eşinden önce izlemenin, gerçek anlamda aldatmadan bile kötü olduğunu düşünüyor. Dünyada ise bu oran sadece yüzde 14!

Araştırmaya katılanların yüzde 63’ü “dizi o kadar sardı ki resmen başından kalkamadım” gerekçesini öne sürüyor.

0 yorum:

Yorum Gönder