25 Şubat 2017 Cumartesi

Türk akseri Kardak kayalıklarını koruyor

29 Ocak Pazar günü Kardak kayalıklarında denetleme yapan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın ziyaretinin ardından, Kardak kayalıklarında nöbet tutan Türk sahil güvenlik ekipleri 24 saat boyunca bölgeyi korumaya devam ediyor. Kardak kayalıklarını bir an olsun terk etmeyen Türk askeri devriyelerini arttırarak Yunan askerlerinin bölgeye gelmesini engelliyor. Kayalıklara yaklaşamayan Yunan sahil güvenlik ekipleri ise Kalalimnos adasının arkasında kayalıklara 3 mil uzaktan bölgeyi gözetliyor.

Bakan Çavuşoğlu'dan Yunanlı bakana sert yanıt

Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar'ın Kardak ziyareti hakkında haddini aşan sözler sarfeden Yunan bakanı Nikos Kocias'a Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'dan tokat gibi cevap geldi.  "Unutulmasın çıkacağımız zaman çıkmamız gereken yerlere çıktık. Kardak konusunda da tutumumuz bellidir."

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Yunanistan'ın darbecilerle ilgili açıklamasına sert tepki gösterdi. Çavuşoğlu, "Maalesef bu tutum bizi şaşırtmıyor. Zamanında PKK'nın şu anda hapiste olan elebaşısı da Yunanistan tarafından saklanmıştı" dedi.

Türk askeri Kardak kayalıklarında alçak uçuş yaptı

Kardak kayalıklarında gün boyu yaşanan sessizliği Sahil Güvenlik Komutanlığına ait helikopter bozdu.

0 yorum:

Yorum Gönder