13 Şubat 2017 Pazartesi

Hollandalı lider: "Kavgam kitabı yasaksa Kurân da yasaklanmalı"

Hollandalı PVV Başkanı Geert Wilders, Partisinin seçimlerden iktidar çıkması durumunda Müslümanları Hollanda'da kovacaklarını söyleyip, barış dini İslama inananları Nazilerle kıyaslama cüretini de gösterdi.

Irkçı ve İslam karşıtı Hollanda Özgürlük Partisi Başkanı Geert Wilders Hollanda'da yayın yapan WNL kanalına röportaj verdi, ülkede yaşayan Müslümanları tehdit etti.

Hollandalı Özgürlükler Partisi (PVV)'nin ırkçı Başkanı Geert Wilders, genel seçimlerden zaferle çıkması halinde Kurân-ı Kerim’i yasaklayacağını ve camileri kapatacağını belirterek, bunu seçim bildirgesine de yazdıklarını söyledi. Ülkede hiçbir Türk ve müslüman istemediğini alenen açıklayan Wilders her seferinde müslümanları teröristlik, Erdoğan'ı da diktatörlük ile suçlamaktadır.

Geert Wilders, "İslam'ın Nazi ideolojisinden daha tehlikelidir" iftirasında bulundu.

Wilders, "Kavgam yasaksa Kurân da yasaklanmalı. Bilimsel incelemelerin Kavgam kitabının satışı nasıl yasaksa, Kurân da yasaklanmalıdır" diyen Geert Wilders, "Bunu nasıl yapacaksınız?" sorusuna , "Evlerden toplamayacağız. Piyasada satışını yasaklayacağız. Yasağımız sembolik olacak" diye cevap verdi.

2006 yılında kurulan PVV’nin parti tüzüğünde ilk maddenin "Hollanda’dan İslamı temizlemek" olduğunu hatırlatan Geert Wilders yine parti tüzüğünde;

- "Hollanda’dan İslamı temizlemek"
- "Kuran'ı yasaklamak"
- "İslam ülkelerinden mülteci kabul etmemek",
- "Açık yerlerde başörtülü gezmeyi yasaklamak" ve
- "Hollanda’nın AB’den çıkarılması "gibi maddelerin olduğunu söyledi.

15 Temmuz başarısızlığına çok üzülmüş

Eylül 2016'da yayınlanan BBC Türkçe'nin bir haberine göre Hollanda Parlamantosu özel oturumda, 15 Temmuz'daTürkiye'de yaşanan darbe girişimi ve sonrasında gelişen olayları ele almıştı.

Oturumda, İslam düşmanı Wilders "Ne yazık ki, 15 Temmuz'daki darbe girişimi başarılı olmadı" diye başlayan başlamış, Hıristiyan Demokrat Parti (CDA) lideri Sybrandvan Haersma Buma ise tepki göstermişti. Hıristiyan Demokrat lider, "Burası demokrasinin temsil edildiği bir yer. Beğensek de beğenmesek de Erdoğan seçilmiş bir lider ve darbe girişimi seçilmiş bir yönetime karşı yapıldı. Darbe başarılı olsa ne görecektin?" demişti. PVV lideri Wilders ise, "Erdoğan'sız bir dünya görecektim. Buna çok sevinirdim" karşılığını vermişti.

1 Kasım 2015'te Hollanda'dan Ak Parti'ye oy çıkmasına sinirlenmişti

Wilders, twitter hesabından (@geertwilderspvv) şöyle yazmıştı: "Hollanda'da diktatör Erdoğan'ın partisini seçen Türkler, Türkiye'ye gidin ve İslamofaşizmin tadını çıkarın."


0 yorum:

Yorum Gönder