11 Şubat 2017 Cumartesi

Ali Eyüboğlu: "Cem Yılmaz'ın attığı Tweet'le aldığı risk"

Devlet, Sur’da PKK’ya karşı operasyon başlattığında Mahsun Kırmızıgül’ün dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’na hitaben attığı “Nasıl bu kadar zalim olabildiniz?” tweet’inin ona çıkardığı fatura ortada.

Cem Yılmaz’ın attığı, “Memleketimin kıymetli birçok fakültesinde öğretim görevlisi kalmaması pahasına yapılan ihraçlar, pek bir adaletsiz! Üzgünüm... Çok yazık...” tweet’i olay oldu.

O akademisyenlerden birinin Kandil’de çekilmiş fotoğrafıyla Yılmaz’a yanıt verenler, komedyenin attığı şu tweet’ten sonra, işi kampanyaya dönüştürdü:

“Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir” sözünü Atatürk’ü kaynak göstermeden paylaşan Yılmaz’a tepki yağdı.

‘Sonun Mahsun gibi’

Yılmaz için, “Çektiğin küfürlü filmlerle ve yaptığın şovlarla kendini sanatçı mı sanıyorsun?” diye yazanlar, onu hainlere destek çıkmakla suçlayanlar, neler neler...

Küfür, hakaret gırla...

“Senin de sonun Mahsun gibi olacak” diye yazan bile var.

Sosyal medyada oluşan karşı cepheyi “trol” sanıp ciddiye almayan Mahsun’un “Vezir Parmağı” gitti!

Çünkü günümüzde geniş kitlelere iş yapanlar, taraf olunca “öteki taraf”ı toptan kaybediyor.

Yılmaz’ın attığı tweet’lerle aldığı risk de bu!

‘Acı bir tablo bu’

Eskiden gündeme dair konularda topa girmediği için eleştirilen Yılmaz, bundan etkilenmiş olacak ki sonunda fikrini beyan etmeye başladı.

Yılmaz’ın yazdıklarından rahatsız olanların yorumlarından anladığım o ki onun da Mahsun gibi “kara liste”ye alınması söz konusu...

“Sosyal medya ruh hastalarıyla dolu. Gerçek hayatta karşılığı yok bu trollerin” diyenler olabilir.

Keşke öyle olsa.

Mahsun’un başına gelenler gösterdi ki o kadar da hafife almamak gerekir bu kitleyi.

Cem Yılmaz’ın “Gayet kibar bir dille yazdıklarımın altına yazılanlar acı bir tablodur. Ama bu da bir ‘data’ neticede” diye tepki gösterdiği bu kitle;

insan kızdırma, karalama ve olmayanı olmuş gibi gösterme, pireyi deve yapma ve de kitleleri harekete geçirme konusunda pek mahir.

Benden söylemesi...

http://www.milliyet.com.tr/cem-yilmaz-in-attigi-tweet-le/magazin/ydetay/2394125/default.htm

0 yorum:

Yorum Gönder